Güzel Bir Çay Masası Nasıl Hazırlanır?

Güzel Bir Çay Masası Nasıl Hazırlanır?

Çay, her günkü hayatımızda, en çok kullandığımız içeceklerden biridir. Rengi kokusu insana zevk verdiği gibi, sağlık bakımından da çok faydalıdır. Çay ağacı 1 – 3 metre yüksekliğindedir. Hindistan, Japonya, Çin’de onaltı kadar çeşidi vardır. Bizim memleketimiz de çok nefis ürün veren çay ağaçları yetiştirilmektedir.
Çay masasını hazırlamak her şeyden önce zevk ve görgü işidir. Çayı bir başkası bile pişirmiş olsa, onu misafirlere ikram etmek ev sahibine düşer. Zevkle hazırlanmış bir çay masası iştah açar, misafirlerin yorgunluğunu alır.

Çay masasının üstü ya beyaz, ya da renkli işlenmiş bir örtü ile örtülür, çok kokulu olmayan çiçeklerle süslenir. Masaya misafir adedince sırayla pasta tabakları, üstüne çay peçeteleri, yanlarına çatal, bıçak konulur. Masanın ortasında da tabaklar içinde çay Bisküvileri, kekler, vs. ikram edilir. Etrafına limon, sütlük, şekerlik yerleştirilir.

Fincanlar masaya konmaz, ayrı bir masa veya tepsi içerisinde hazırlanır. Çay demlendikten sonra bardaklara boşaltılıp tepsiye konulur. Misafirlere ikram edilir. Çay bardaklara boşaltılmadan misafirlere, çayı açık mı, yoksa koyumu içtikleri sorulmalıdır. Şeker bardağa misafire çayı çok şekerli mi yoksa az şekerli mi içtiği sorulduktan sonra, şeker maşası ile tutularak konulmalıdır.

Gelen aramalar ;
  • Güzel Bir Çay Masası Nasıl Hazırlanır?
  • Çay Masası Nasıl Hazırlanır?
  • Çay Masası Hazırlama
  • Güzel Bir Çay Masası Hazırlama
  • Çay Masası

(143)

Cevapla

Scroll To Top
shared on wplocker.com